Hakkımızda

Mişon Baruh’un engin görüşü ile Yakut Sigorta’nın temelleri uzun yıllar önce atılmıştır. Geleceği şekillendiren Mişon Baruh’un oğlu Yako Baruh, babasının yanında 1920’ li yıllarda ise başlamış ve 1944 yılında İstanbul’a gelene kadar Helvetia Harika Karsı İsviçre Sigorta Şirketi’nin Bursa Acenteliğini yürütmüştür. 

Şahıs şirketi olan Yako Baruh, 1985 yılından sonra Yakut Sigorta ve Aracılık Hizmetleri A.Ş olarak çalışmalarına devam etmiştir ve kurumsal değişim düşüncesiyle, yönetimde kalite arayışını benimseyip, uygulamıştır. 

Kalıcı büyüme ve kazancı getirecek olan bu değişim, tesadüflere bağlı bir süreç değildir. Değişime inanmıştır Yako Baruh. Daha iyiyi hedefleyip, insana değer veren, sürekli öğrenmeyi, şeffaflığı, iletişimi ve paylaşmayı bir hayat felsefesi olarak kabul etmiştir. 

Yönetimde kalite anlayışı büyüklerinden miras kalan firmamız, kendini sürekli geliştirerek eksiksiz bir sigorta brokerliği olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

1922 yılından beri, bize ihtiyacınız olduğu anda, size en uygun çözümlerle yanınızdayız..
 

Müşteri Odaklı Hizmet Anlayışı:

Kurumsal yönetime güven duyulması, sadece yapısal önlemlerle değil, aynı zamanda yönetim anlayışıyla sağlanabilir. Müşterilerin sürekli olarak yükselen beklentilerine cevap verebilen ve büyük güçlüklerle kazanılmış olan kurumsal güvenimizi, sürekli olarak kendimizi yenileyerek, kendimizi aşarak yani değişimlerle güçlendiriyoruz.

Müşteri odaklı hizmetlerimiz, hasar ödemelerindeki titizliğimiz ve hızımız başarımızın önemli nedenlerindendir. Bu konumla ülkenin önde gelen brokerlik kuruluşlarının ilk sıralarında yer alıyoruz.

Poliçeleri olası hasardan önce en doğru şekilde analiz eder ve size özel çözümler içerecek şekilde oluştururuz.

Biz kriz dönemlerinin, iyi yönetildiği takdirde şirketler için fırsatlara dönüşebileceğini biliriz. Şirket içi veriminizi düşürmeden, kriz içinde kriz yönetimini başarıyla uygularız.

Sadece günü kurtarmaz, yerinde kararlarımızla geleceğinizi de kurtarırız.